Ohjelma


Ajankohta Otsikkolajittelukuvake
Sun, 13.5.2018 - 16:00 äitienpäiväseurat
Lau, 22.9.2018 - 18:00 hartaus ja seurakuntailta
Sun, 19.8.2018 - 10:00 Kesäseurat, klo 10:00 jumalanpalvelus Vaasan kko. Seurat jatkuvat toimitalolla 13.00, 15.00 (Juhani Alaranta, Markku Seppänen, Jari Kupsala)
Lau, 18.8.2018 - 18:00 Kesäseurat, klo 18:00 viikkomessu Mustasaaren kko. Jatkuu nuortenillalla toimitalolla klo 20:00, (Juhani Alaranta, Markku Seppänen, Jari Kupsala)
Lau, 28.4.2018 - 17:00 kevätmyyjäiset (myyjäisryhmä 2)
Sun, 27.5.2018 - 12:00 kevätretki, Alskathemmet (toimintaryhmä 9.)
Sun, 8.7.2018 - 16:00 kotiseurat, Majuri, Mustikkatie 42
Sun, 20.5.2018 - 12:00 lounas
Sun, 23.9.2018 - 12:00 lounas
Per, 27.7.2018 - 11:00 maakunnalliset kesäseurat Alajärvellä
Tor, 23.8.2018 - 18:30 miestenilta
Lau, 15.9.2018 - 19:00 naistenilta
Lau, 12.5.2018 - 14:00 nuorten ulkoiluretki (raamattuluokkalaiset)
Man, 21.5.2018 - 17:00 Oululaisten retki Vaasaan
Kes, 25.4.2018 - 18:00 päiväkerho
Kes, 2.5.2018 - 18:00 päiväkerho
Kes, 16.5.2018 - 18:00 päiväkerho
Kes, 29.8.2018 - 18:00 päiväkerho
Kes, 5.9.2018 - 18:00 päiväkerho
Kes, 12.9.2018 - 18:00 päiväkerho
Kes, 26.9.2018 - 18:00 päiväkerho
Sun, 29.4.2018 - 11:00 pyhäkoulut
Sun, 6.5.2018 - 11:00 pyhäkoulut
Sun, 16.9.2018 - 11:00 pyhäkoulut
Sun, 30.9.2018 - 11:00 pyhäkoulut
Per, 27.4.2018 - 19:00 raamattuluokka
Per, 4.5.2018 - 19:00 raamattuluokka
Per, 31.8.2018 - 19:00 raamattuluokka
Per, 14.9.2018 - 19:00 raamattuluokka
Per, 21.9.2018 - 19:00 raamattuluokkalaisten leiri

Toimintakalenteri

M T K T P L S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar